Supercharger - Szczecin, Poland

Jeszcze niech postawią w Rostock i Gedser. To będę miał łatwiejszą drogę do Szczecina :slight_smile: Nie mogę zrozumieć tylko jednej sprawy. Dlaczego w Polsce stawiają te stacje daleko od autostrad i drogi szybkiego ruchu. Na przykład: w Krakowie to jakaś pomyłka. Człowiek musi zjechać z autostrady. Stać w korkach i stracić masę czasu aby podładować i wrócić na autostrade.

1 Like

Jak zrozumiałem to problem dotyczy mocy, w pobliżu autostrad nie ma sieci elektrycznej o odpowiedniej mocy. Jeśli zwrócić uwagę SC znajdują się w pobliżu kompleksów logistycznych lub centrów handlowych.

1 Like

Ktoś też musi udostępnić swoj grunt. Rzadko kto chce oddać na ileś lat miejsce. Do tego udostępnić śmietniki, toalety itd. Duże centra handlowe mogą to zrobić. Za zachodzie dużo ładowarek jest jest na McD i KFC tylko dlatego, że biznes z USA lubi się wspierać nawzajem.

1 Like

Rockybor# Niby tak. Ale Nie wierze że na zachodzie takie stacje można postawić przy autostradzie a w polsce jest problem. Natomiast jeśli tylko zacznie działać ta stacja w Szczecinie . Wskakuje w auto i jadę !


Praktycznie wszystko gotowe, teren zagospodarowany, tylko folię ściągnąć :wink:

4 Likes

Tymczasem u mnie przy stacji supercharger ( Køge servicevej 2 ) Stawiaj nowy salon Tesli :slight_smile: Będzie on na ulicy Centervej 6, 4600 Køge.

I hope they will upgrade the supercharger in Køge as well. v2 is not sufficient. We really need v4 there.

Hej. Masz możliwość sprawdzić czy ta stacja już działa? Są jakieś wieści ?

Dalej zafoliowany. Still wrapped in stretch.

Potentially first Tesla SC in Poland open to non-Tesla vehicles.

Source: forum.elektrowoz.pl

4 Likes

Still not ready for use? :confused:

Probably till end of June.

Still closed?

Yes, but Tesla team is already testing SC and collecting the necessary documents, launch is just around the corner.

Source: forum.elektrowoz.pl

3 Likes

On the website, Szczecin is marked as open without information about the number of stalls, but the app doesn’t have this station. Fingers crossed for a launch this week :grinning:

2 Likes

Someone wrote on FB group (Tesla Polska) that it is already open. He did post it around 12:30. I had similar situation in Billund, DK. Nobody knew, Tesla didn’t have it on website and I could charge without any issues.

1 Like

@rockybor Unfortunately, it is still closed. (Today’s photo)

Source: forum.elektrowoz.pl

2 Likes




Hejka. Koleżanka przejeżdżała tamtędy spalinowym autem i na grała film. Mówi że już działają . Lecz ona się nie zna. Widzę że tesla nie jest podłączona a słupki się nie świecą ( chyba ) Lecz myślę że lada moment będą odpalone jeśli nie działają. Jupi!! Kolejne miejsce do odwiedzenia za friko :slight_smile:

3 Likes

Mam info że obecnie pracownicy Tesli uruchamiają ładowarki wraz z UDT

4 Likes

Byłem wczoraj, ładowarki działają ale nie można się jeszcze podłączać, pracownicy którzy je sprawdzali mówią że dokładnie nie wiadomo kiedy ale na dniach ma ruszyć po wszystkich testach.